۱۱ مهر ۱۴۰۰
حمید مهاجرانی
۲ دقیقه

گامی نوین در برپایی نمایشگاه آثار تجسمی با همکاری حوزه هنری دیجیتال

نمایشگاه مجازی“سوگواره هنر عاشورایی” با همکاری حوزه هنری دیجیتال و سپهر سوره هنری برپا شد.

به گزارش حوزه هنری دیجیتال، در پی برگزاری نمایشگاه سوگواره هنر عاشورایی در سالن ابوالفضل عالی واقع در ساختمان مرکزی حوزه هنری انقلاب اسلامی، با توجه به شرایط موجود و همه گیری ویروس کرونا در ایران و نظر به اشتیاق همه ساله مخاطبان برای شرکت در این رویداد، حوزه هنری دیجیتال با ابتکاری خلاق اقدام به برپایی نمایشگاه مجازی سوگواره هنر عاشورایی نموده و امکان پایش و شرکت در نظر سنجی را برای تمامی مشتاقان این رویداد هنری به وجود آورده است.

«سوگواره هنر عاشورایی»، باسابقه ترین رویداد فرهنگی و هنری درعرصه هنرهای تجسمی است که هر ساله از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی با موضوع  حماسه بزرگ عاشورا برگزار می شود و هنرمندان سراسر کشور می توانند آثار خود را برای شرکت در این سوگواره ارسال کنند و پس از بررسی آثار توسط اساتید معتبرِ هر کدام از بخش ها، برترین آثار، معرفی شده و مورد تقدیر قرار می گیرند. حوزه هنری دیجیتال نیز در راستای هم افزایی دیگر معاونت های حوزه با ارئه برنامه ای مدون اقدام به برپایی این نمایشگاه به صورت مجازی نموده است.

عکس، پوستر، نقاشیخط و تصویرسازی، چهار بخش ارائه شده در این نمایشگاه است. آثار راه یافته به سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی از میان ۲۰۰۰ اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی، توسط ۱۲ تن از اساتید به نام انتخاب شده اند.

همزمان با برگزاری نمایشگاه، آثار برگزیده سیزدهمین سوگواره هنرعاشورایی در« نگارخانه‌ی ابوالفضل عالی» و گالری های شماره یک و دو «خانه عکاسان» تعدادی از آثار فاخر در صحن های متبرک سه امامزاده در استان تهران و البرز جهت بازدید عمومی به نمایش گذاشته شده اند و تمامی این اماکن تحت پوشش رسانه ای حوزه هنری دیجیتال قرار گرفته اند.

علاوه بر تقدیر از خالقان آثار برگزیده، تعدادی از برترین آثار شرکت کننده در سوگواره، در نمایشگاه های حوزه هنری و نمایشگاه های سیار که در سال جاری، در صحن های متبرک امامزاده صالح(ع)- تهران- ، امامزاده جعفر(ع) – پیشوا-  و امامزاده طاهر(ع) – کرج- قرار دارند، به نمایش گذاشته می شود. برنامه­ی این نمایشگاه­ها به شرح زیر است:

  • ۳ لغایت ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ در حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ
  • ۴ لغایت ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰ در صحن حرم مطهر امامزاده صالح(ع)
  • ۴ لغایت ۸ مهر ماه ۱۴۰۰ پیشوا، صحن حرم مطهر امامزاده جعفر (ع)
  • ۱۰ لغایت ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ کرج، بعد از پل مهرشر، صحن حرم مطهر امامزاده طاهر(ع)

علاقه مندان این رویداد می توانند از تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۴۰۰ جهت شرکت در نمایشگاه مجازی دائمی سوگواره هنر عاشورایی به آدرس www.Hozehhonari.ir/ashoora  مراجعه نمایید.

ضمنا در حاشیه نمایشگاه مجازی، امکانی جهت نظر سنجی و شرکت در انتخاب بهترین اثر از نگاه مردمی نیز فراهم شده و تمامی عزیزان می توانند در انتخاب اثر برتر از نگاه مخاطبان شرکت نمایند.